NA CZYM POLEGA PRZEGLĄD SZAFY ZE STYLISTĄ?

Certyfikat stylisty
HISTORII STYLE DOCTOR C.D.
12 listopada 2014
tkanina
TYDZIEŃ Z ŻYCIA STYLE DOCTOR W OBIEKTYWIE OLYMPUSA PEN E-PL 7
20 grudnia 2014

Stres to częste uczucie towarzyszące Przeglądowi Szafy. Bo jak to tak, ktoś przychodzi, zagląda mi w każdy kąt garderoby i wyrzuca ulubione ciuchy? O nie, tego sweterka za nic nie oddam. I tak dalej…

 

Dzisiejszy wpis będzie właśnie o tym – jak krok po kroku wygląda Przegląd Szafy ze stylistą. Jak się przygotować, co się dzieje w trakcie, jak się kończy, i jak się żyje „po”. Żebyście wiedzieli, dlaczego warto się zdecydować, i na co konkretnie się decydujecie zamawiając Przegląd Szafy u Style Doctor.

W skrócie mówiąc

Przegląd Szafy ma odpowiedzieć na pytanie, jaki jest Twój typ sylwetki i kolorystyka, oraz które rzeczy z Twojej szafy będą dobrze na Tobie wyglądać i jak łączyć je z innymi w zestawy.

Jest to więc prosta INSTRUKCJA OBSŁUGI która eliminuje dylematy: jakie fasony i kolory do mnie pasują, a także: co mam dziś na siebie włożyć, jak ubrać się na elegancką imprezę, jak do pracy a jak na spacer z dzieckiem.

Jest to też INWENTARYZACJA dzięki której dowiadujesz się co masz dobrego w swojej szafie, a czego w niej zdecydowanie brakuje.

Równocześnie to PRZYSPIESZONY KURS STYLU po którym będziesz wiedzieć, czego szukać w sklepach, a czego unikać żeby nie popsuć swojego nowo wypracowanego wizerunku.

Krew, pot i łzy

Ponieważ lekarz musi być szczery ze swoim pacjentem, Style Doctor nie ukrywa, że:

Przegląd Szafy to niezły AEROBIK. Będziesz dużo przymierzać. Musimy sprawdzić, czy ubrania pasują rozmiarem, fasonem, materiałem. Tego nie da się stwierdzić wyłącznie zaocznie.

Może okazać się, że rzeczy, które uwielbiasz (bo Cię zakrywają, czujesz się w nich bezpiecznie, bo kochasz czarny, bo uwielbiasz dany sklep itp.) będzie trzeba POŻEGNAĆ. Mogą to być rzeczy markowe, niedawno kupione, albo wręcz odwrotnie – tak bardzo ukochane, że znoszone do granic możliwości. Obowiązuje zasada zero litości – z wyjątkiem rzeczy absolutnie sentymentalnych, które możemy zostawić na pamiątkę (góra 3-4 sztuki. I nic więcej!)

Częstym rezultatem Przeglądu Szafy jest wiele PUSTYCH WIESZAKOW. Ubrań może zostać Ci bardzo mało – porównując do stanu sprzed Przeglądu. Jednak liczba świetnych kombinacji, w jakie można je połączyć, pozytywnie Cię zaskoczy. Wreszcie będziesz mieć w co się ubrać!

A konkretnie. Co robimy krok po kroku?

Przyjeżdżam do Ciebie do domu. Musisz zarezerwować sobie co najmniej 4 godziny (ale bywa, że Przegląd trwa 5-6 godzin – jeśli masz bardzo dużo ubrań w szafie). Najlepiej, żeby w tym czasie nikt Ci nie przeszkadzał. Czeka nas sporo pracy i nie chcemy się rozpraszać!

Zawartość Twojej szafy powinna być zgromadzona w jednym miejscu, w jednym pomieszczeniu. Jeśli nie jest to możliwe przed naszym spotkaniem przynajmniej PRZYGOTUJ SIĘ i pomyśl, gdzie schowane są poszczególne ubrania – letnie, zimowe, kurtki, buty, akcesoria. To oszczędzi nam czasu i zaskoczeń typu „Przecież ja mam jeszcze całą szafę ubrań w przedpokoju!”. Nasze wysiłki będą bardziej efektywne a praca ułatwiona. Z korzyścią dla Ciebie, oczywiście!

Przeglądamy WSZYSTKO. No, prawie, nie wnikam w tematy bielizny czy skarpetek, ale ufam, że z tym każdy z nas radzi sobie bardzo dobrze. Ale pamiętaj, że na zawartość Twojej szafy składają się:

– ubrania – letnie i zimowe. Spodnie, spódnice, sukienki, bluzki, swetry, żakiety, kurtki, marynarki, koszule, T-shirty, podkoszulki, kamizelki, bluzy,

– okrycia wierzchnie – płaszcze, kurtki,

– dodatki: torebki, paski, chustki, szaliki i czapki; krawaty i poszetki w przypadku panów, biżuteria, okulary słoneczne,

– buty– letnie, zimowe, eleganckie i sportowe.

Potrzebujemy LUSTRA. Takiego, w którym widać całą sylwetkę, bo inaczej to nie będzie miało sensu! Lustro musimy mieć w pomieszczeniu, w którym robimy przegląd, lub na tyle blisko żeby nie wymagało to długich podróży przez całe mieszkanie przy okazji mierzenia i omawiania każdego zestawu.

Przegląd szafy lustro
Lustro – bez niego nie ma Przeglądu Szafy! Foto: Agnieszka Wanat, aguincredible.com

Przydadzą się tez WORKI, TORBY albo KARTONOWE PUDŁA. To brzmi groźnie ale w rzeczywistości ułatwi Ci życie. Zamiast zostawiać Cię z górą ubrań na łóżku poukładajmy je od razu do odpowiednich kategorii (do oddania / sprzedania / wyrzucenia, do przeróbek krawieckich / do zostawienia na pamiątkę – tu jakieś ładne, ale MAŁE pudełko, rozumiemy się ? ? )

pudelka

Ostatnio zastałam na „szafie” tak skrupulatnie przygotowane pudełka. Byłam pełna podziwu!

Na początku rozmawiamy. O Twoim życiu: pracy, tym co robisz na co dzień, jakie masz hobby, co lubisz… w czym się dobrze czujesz… jak chcesz, żeby Cię postrzegano, jakie masz cele? A może chcesz coś zmienić?

Ustalamy również Twój typ sylwetki i kolory. Nie martw się, nie musisz wszystkiego zapamiętywać od razu, zasady dotyczące Twojej sylwetki oraz paletę kolorów prześlę Ci potem w podsumowaniu.

Przejdźmy do zasadniczego PRZEGLĄDU. Ubrania przeglądamy całymi kategoriami (spodnie, koszule ect.). Część odłożę od razu na bok i wyjaśnię Ci, dlaczego nie mogą pozostać dłużej w Twojej szafie. Pozostałe mierzymy, oceniamy prawidłowość fasonu, rozmiaru i koloru a także stopień zużycia.

Po eliminacji, kiedy mamy już cudowną jasność – na czym stoimy, a właściwie z czego składa się Twoja szafa, tworzymy ZESTAWY. Zabawimy się w celebrytę i paparazzo, ponieważ będę robić zdjęcia każdego zestawu. To ułatwienie i zabezpieczenie na przyszłość dla Ciebie – pamięć bywa zawodna, a cóż łatwiejszego niż po prostu sięgnąć do katalogu zdjęć kiedy nie mamy pomysłu na ubiór na dany dzień czy okazję.

Dajemy nowe życie „starym” rzeczom łącząc je w zestawy, o których byś nie pomyślał/a. FOTO: www.happyfactory.pl

Podczas przeglądania tworzymy LISTĘ ZAKUPÓW. Na razie jest ona bardziej dla mnie niż dla Ciebie, dlaczego – o tym za chwilę.

Kiedy mamy już zdjęcia zestawów, robimy podsumowanie. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości, wyjaśniamy je. Robimy porządek, układamy rzeczy w szafach – żeby już od następnego dnia korzystać z dobrodziejstw NOWEJ SZAFY.

szafa Marty przeglądPorządek musi być!

Żegnamy się, ale nie całkiem – w ciągu następnych kilku (maksymalnie 7) dni prześlę Ci:

– podsumowanie sylwetkowo – kolorystyczne (zasady i paletę kolorów, których powinieneś się trzymać)

– listę zakupów wraz z propozycjami dostępnymi aktualnie w sklepach (linki, komentarze – jak to nosić, na ile sposobów można wykorzystać);

– zdjęcia Twoich zestawów z szafy. Twój osobisty modowy kalendarz z ubraniami na każdą okazję i pogodę.

Post Scriptum, czyli nie musisz wierzyć (mi) na słowo

Jako ostatnie już słowa zachęty – opinie moich Klientów, którzy już skorzystali z Przeglądu Szafy:

„Dostałam fantastyczną instrukcję obsługi samej siebie, „moich” kolorów, „moich fasonów” i spędziłam fantastyczny czas. Mało jest takich doświadczeń, które na zawsze Cię zmieniają, nie przesadzam, Kalina przemeblowała mi spojrzenie na styl!” (Jola)

„Po przeglądzie szafy mam jasność po jakie fasony i kolory sięgać oraz jak łączyć ubrania w zestawy, żeby zawsze wyglądać w zgodzie z moją kreatywną naturą (kolorowe stroje sprawdzają się nawet w pracy w bardzo oficjalnym urzędzie!). Zawsze szybko znajduję w szafie coś, w czym wyglądam dobrze i w czym dobrze się czuję.” (Alicja)

„W mojej szafie było mnóstwo ubrań, ale niewiele w tego wynikało…Po Przeglądzie Szafy i Zakupach z Kaliną nareszcie skompletowałam fajną, kolorową, funkcjonalną garderobę w której czuję się sobą i która daje mi poczucie, że jestem dobrze ubrana w każdej sytuacji.” (Jola)

„Przegląd szafy – baaardzo polecam. Nie jest łatwo, bo czasami trzeba się rozstać z ulubionymi ubraniami, ale też możemy wreszcie z czystym sumieniem wyrzucić to, co od dawna leżało na dnie szafy. Efekt – uporządkowana szafa i mnóstwo wolnego miejsca – nie tylko w szafie, ale też w… głowie. Świetnym pomysłem jest też komplet zdjęć, który Kalina przesyła, na których masz już gotowe zestawy z tego co zostało. Mam dwa razy mniej ubrań, a wreszcie wiem w co się ubrać.Wyrzuć kilka pudeł ubrań i zobacz jakie to oczyszczające doświadczenie. Kalina jest w tym świetna!” (Alicja)

„Szafa zmieniła wszystko. Rano ułatwia decyzje, wszystko ze sobą gra i jest dobrane do mnie.” (Ania)

GOTOWI NA PRZEGLĄD SZAFY? Zapraszam do kontaktu!

Mail – kontakt@styledoctor.pl lub pod telefonem +48 602 261 667. Jeśli masz pytania lub chcesz się umówić na konkretny termin, możesz także napisać do mnie na Facebooku – http://facebook.com/styledoctorpl


Nie martw się. W rzeczywistości wcale to tak nie wygląda. FOTO: www.happyfactory.pl